Pierwsze Warsztaty Pokrzywkowe już za nami. Bardzo dziękujemy wszystkim Uczestnikom i Wykładowcom. Szczególne i serdeczne podziękowania należą się Pacjentom, którzy poświecili swój czas i zechcieli się podzielić z lekarzami swoimi problemami.

Warsztaty miały niezwykły wymiar praktyczny, pozwoliły na lepsze poznanie choroby, bezpośredni kontakt z chorym i zapoznanie się ze zmiennym i indywidualnym przebiegiem różnych odmian pokrzywki oraz praktycznymi aspektami diagnostyki i leczenia. Czy taka forma szkolenia jest potrzebna? Zdecydowanie tak, najcięższe odmiany pokrzywki przebiegające z anafilaksją są bardzo późno rozpoznawane, w tym również przez specjalistów. Wynika to z różnych przyczyn m.in. relatywnie rzadkiego występowanie choroby, dynamicznego/zmiennego i indywidualnego jej przebiegu oraz współwystępowania u jednego chorego różnych odmian tej choroby.

Zatem, serdecznie zapraszamy na drugie Śląskie Warsztaty URTICARIA&ANGIOEDEMA, które odbędą się 22.09.2018 roku.

Temat wstępny: „Obrzęk naczynioruchowy oraz anafilaksja w przebiegu pokrzywki indukowanej i mastocytozy”. Miło nam poinformować, iż z dniem 1 stycznia 2018 roku rozpoczynamy zapisy na kolejną, drugą edycję. Już teraz serdecznie zapraszamy. Po więcej informacji kliknij tutaj ⇨

 

Warsztaty zorganizowano we współpracy z