Piąty międzynarodowy Dzień Pokrzywki 2018 odbędzie się ponownie 1 października. Tegoroczne motto brzmi: „Lepiej! To życzenie dotyczy wszystkich pacjentów na świecie cierpiących z powodu pokrzywki, szczególnie tych dotkniętych chroniczną, czyli długotrwałą postacią pokrzywki”, którą obecnie szacuje się na występowanie u 70 milionów ludzi na całym świecie!

Dzień Pokrzywki powinien zachęcać wszystkich pacjentów z pokrzywką, aby się nie poddawali, chcieli odzyskać dawne życie z pomocą innych dotkniętych pacjentów i lekarzy. Zachęcaj także innych! Podziel się swoimi doświadczeniami na temat tego, jak udało Ci się nie poddać pomimo wszystkich trudności i podziel się doświadczeniami ze wszystkimi pacjentami na stronie www.urticariaday.org lub przez #uday lub #urticariaday. Rozwiń swoją własną sieć poprzez dużą i ogólnoświatową społeczność pokrzywek i doświadczaj wsparcia  i pomocy w dowolnym momencie. Bo nawet jeśli czasami tak się czujesz: nie jesteś sam z pokrzywką! Inspiruj innych i organizuj własne wydarzenie! Co powiesz na założenie grupy samopomocy (jeśli jeszcze jej nie masz)? Udostępniaj informacje o wydarzeniu, udostępniając je na stronie http://urticariaday.org/urticaria-day-2018/events. Być może możesz przekonać swojego lekarza, aby zaoferował szkolenia dotyczące pokrzywki dla innych lekarzy. Każdy wkład się liczy – spraw, by Dzień Pokrzywki 2018 odniósł sukces wspólnie z nami na całym świecie!

Kim jesteśmy”? „My” to każdy z nas! Pacjenci, lekarze, organizacje, ty i ja. Każda osoba zaangażowana w Dzień Pokrzywki 2018 jest częścią Sieci Pokrzywek. Pomóż nam pomóc Tobie i innym pacjentom, mówiąc innym o Dniu Pokrzywki 2018. Użyj różnych narzędzi komunikacyjnych, aby podzielić się informacjami na temat Dnia Pokrzywki 2018 w dniu 1 października: na przykład na Twitterze lub Facebooku, łącząc się z tą stroną lub dzieląc się swoimi doświadczeniami z innymi!

Dzień pokrzywki 2018 jest wspierany przez UCARE (Urticaria Centers of Reference and Excellence )!     I jest inspirowana przez UNEV, sieć pokrzywkową i wiele organizacji na całym świecie. Wspólnie dążymy do poprawy warunków i leczenia pacjentów z alergiami i pokrzywką.

Spotkanie dla pacjentów „Porozmawiajmy o pokrzywce” odbędzie się 1.10.2018 o godz. 10.30 w Centrum Diagnostyki i Leczenia Pokrzywek w Zabrzu, ul. Curie- Skłodowskiej 10 (Katedra i Oddział Kliniczny Chorób Wewnętrznych, Dermatologii i Alergologii)